Jaki uchwyt natryskowy wybrać?

Kabina prysznicowa często uchodzi za tę część łazienki, która powinna po prostu istnieć i tylko odpowiadać za higienę użytkowników. Prysznic ma być funkcjonalny i tyle. Wchodzimy, myjemy się i wychodzimy… Naprawdę warto jednak zadbać o to, by ten element cechował się nie tylko walorami praktycznymi. Wiadomo, że będą one najbardziej istotne, ale niech nie przesłaniają innych zadań i możliwości.

Prysznic może być efektowny

Jeśli idzie o funkcjonalność, prysznic oznacza szybką kąpiel. Ale czas to nie wszystko. Kąpiel powinna być także komfortowa, a to oznacza wybór odpowiednich elementów wyposażenia. Istotne są brodzik, bateria ze słuchawką prysznicową czy uchwyty lub półki. Te ostatnie na przykład będą przydatne do dołożenia żelu pod prysznic. Uchwyt z kolei pozwala z jednej strony odłożyć słuchawkę natryskową na miejsce, dzięki czemu nie robi się bałaganu. Z drugiej natomiast, jest przydatny podczas samego mycia. Dzięki temu, że będziemy posiadać drążek natryskowy regulowany, będziemy mogli ustawić uchwyt natrysku tak, by woda ze słuchawki spływała zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czyli na przykład pod odpowiednim kątem. Poza tym słuchawkę na drążku można umieścić na najbardziej odpowiadającej nam wysokości. Ma to znaczenie, ponieważ z kabiny korzystają osoby o różnym wzroście. Możliwość ustawienia końcówki prysznica na różnych poziomach jest więc bardzo funkcjonalną cechą. Regulować słuchawką można także w poziomie, to też jest możliwe dzięki zamocowaniu na drążku.

Powinien też być stabilny

Sam wygląd i możliwości regulacji to nie wszystko. Oczywiście elegancko prezentujący się drążek ze słuchawką na pewno robią ciekawe i estetyczne wrażenie, ale warto podkreślić, że ten element musi być przede wszystkim mocny i stabilny. Jest to gwarancja komfortowego użytkowania oraz bezpieczeństwa. Trudno sobie wyobrazić, by cała konstrukcja była źle zainstalowana i groziła ewentualnym oderwaniem się od mocowań. Może wówczas zrobić krzywdę osobie biorącej prysznic, ale też uszkodzić kabinę. Lepiej więc tego unikać.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *